Asus Zenfone 5z, кој беше представен официјално во февруари оваа година за време на Мобилниот светски конгрес (MWC) конечно доаѓа на пазарот. Според твитот од тајванската сметка на тајванската компанија, лансирањето е закажано за 15 јуни.

Zenfone 5z се напојува со Snapdragon 845 и има 6,2-инчен дисплеј од 1080 x 2246 пиксели. Опциите за RAM меморија вклучуваат 6GB и 8GB, додека опциите за складирање вклучуваат 64GB, 128GB и 256GB. Има 12MP двојна камера на задната страна, и 8MP предна стрелач.

Уредот располага со сензор за отпечатоци од задната страна, работи со Android 8.0 Oreo и доаѓа со 3,300mAh батерија. За време на разоткривањето, Asus откри дека телефонот ќе биде достапен со почеток од 479 евра.

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внеси го коментарот
Внеси го твоето име тука