Гејминг

PUBG Corp поднесе тужба против Epic Games

PUBG Corp поднесе тужба против Epic Games за кршење на авторските права, според извештајот на Korea Times. Корејската PUBG Corp ја поднесе судската забрана...

We Happy Few е забранета во Австралија

We Happy Few е игра во која жителите на градот, кои сакаа да ја заборават војната, почнаа да конзумираат халуциногена дрога позната како "Радоста",...

Battlefield V | WWII и бесплатно DLC

Новата Battlefield го враќа серијалот каде што се започна, Втората светска војна. https://www.youtube.com/watch?v=fb1MR85XFOc Нормално со враќањето назад се враќаат и класичните мултиплеер модови како Majority rule conquest,...

SONY PS5 НОВОСТ – Ќе се базира на ZEN?

Sony работи на AMD Ryzen LLVM компајлерот  - најверојатно за PlayStation 5 LLVM - Еден од експертите за компајлери на Sony презеде некои работи за...

Nuke и Hitbox измени ќе излезат од бета во новото ажурирање

Неодамнешнато бета ажурирање, која вклучуваше значајни промени на Nuke и нов тип на вратот хитбокс, сега е во живо во најновиот CS: GO печ. Минатата...

Nuke и Hitbox ажурирање во бета депо

Новото ажурирање на играта, кое вклучува нов хит-бокс за вратот и значајни промени на мапата Nuke. Новиот хит-бокс на вратот треба "да го направи поинтуитивен...

Дебатата на Трамп за насилството во видео игри може да е...

  Викендов, Доналд Трамп повторно ја отвори навидум решената дискусија околу влијанието на насилството во видео-иргите на училишните престелки во САД, по нападот Парклед, Флорида,...

Што ново нуди Black Ops 4

Activision конечно го прикажа новиот дел на светски познатата франшиза Call of Duty, овогодишниот продолжеток е Call of Duty: Black Ops 4 кој е развиен...

God Of War Играта на Генерацијата

God of War е највисоко рангиранaта игра од оваа генерација, со Metacritic ранк од 95. Таа е акционо-авантуристичка игра која се одвива во трето...

Spider-Man – Нови механики и “free roam”

Spider-Man е претстојната акционо-авантуристичка игра базирана на суперхеројот Spider-Man од Marvel Comics, развиена од Insomniac Games и објавена од Sony Interactive Entertainment за PlayStation...
177FollowersFollow

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВИ