Мобилни

Samsung Galaxy Note 9 можно е да добие варијанта од 8GB...

Според новите гласини, Samsung може да понуди Galaxy Note 9 варијанта со 8GB RAM и 512GB внатрешна меморија. Гласините доаѓаат од Ice Universe, кој...

Apple знаеле дека Iphone 6 и 6s ќе се виткаат?

Информациите содржани во внатрешните документи на "Apple", поднесени под печат во "Class Action Lawsuit", покажуваат дека "Apple" знаеле дека iPhone 6 и 6 Plus...

LG G6 добива Oreo надградба за во Европа

Oreo за LG G6 почна да излегува кон крајот на минатиот месец, а Кореја стана основа за тестирање на системот. Се помина добро, се...

HTC објаснува зошто го избра името U12 +

Претходно, HTC го објави својот најнов паметен телефон, U12 +. Еве нешто, иако - не постои верзија без плус U12. Само еден телефон, U12...

Meizu M8c е официјален со 5,45-инчен дисплеj и Snapdragon 425 чип

Наследникот на Meizu M5c е овде и прво започнува со продажба во Русија. Meizu M8c е изграден околу 5,45-инчен дисплеј со сооднос 18:9 и...

Се проценува дека ZTE ќе загуби 3,1 милијарда долари поради забрана...

Ако ги следите најновите вести сигурно знаете дека ZTE се наоѓа во тешка ситуација, откако на американските фирми им било забрането да се снабдуваат...

Xiaomi потврдува дека Мi8 официјално ќе биде лансиран на 31 Мај

Гласините се вистинити - Xiaomi прескокнува голем број и го нарекува својот следен предводник Ми 8. Информацијата беше потврдена од компанијата на Weibo, а...

MIUI 10 официјално пристигнува на 31 мај

Вчера Xiaomi објави преку Weibo дека ќе го открие следниот предводник наречен Mi 8 на 31 мај. Денес,исто така беше објавено дека корисничкиот интерфејс...

Нокиа Х6 распорадедна за 10 секунди во Кина

Новообјавиниот Nokia X6 за првпат се појави во за продажба денес во Кина, а акцијата се распордаде за само 10 секунди. Следната продажба е поставена...

Протечени се целосните спецификации на Oppo Realme 1

Oppo се подготвува да го лансира својот прв паметен телефон под брендот Realme во Индија и како што се очекуваше, почнаа да излегуваат гласини...
177FollowersFollow

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВИ