Почетна Новости

Новости

AMD со “Heavy Metal” видео тизер за новиот 32 јадрен Threadripper

AMD е блиску до лансирањето на новиот Threadripper процесор, новиот хај-енд Threadripper има 32 јадрa и 64 "thread-а" и е дел од втората генерација...

Red Dead Redemption 2 ќе излезе за PC?

Rockstar иако нема официјално најавено дали Red Dead Redemption 2 ќе излезе за PC, еден од девелоперите кој моментално работи на играта во наведените...

Asus Zenfone 5z ќе започне со продажба подоцна оваа недела

Asus Zenfone 5z, кој беше представен официјално во февруари оваа година за време на Мобилниот светски конгрес (MWC) конечно доаѓа на пазарот. Според твитот...

Snapdragon 680 забележан НА Geekbench, може да биде 2 + 4...

Раните индикации се дека Snapdragon 710 е хит за производители на мобилни телефони, но Qualcomm има повеќе чипови кои сакаат да ги представат. Snapdragon...

Corsair го најави новиот Vengeance Pro RGB | DDR-4000 и 10...

https://www.youtube.com/watch?v=nujuAnZ9K50 Во понеделникот Corsair ги најави новите RGB рам мемории за ентузијасти и модери. Vengeance RGB Pro DDR4 има брзина од 4000 MHz и користи нов...

Samsung Galaxy Note9 дизајнот протечен низ CAD-базирани матријали и видео

Еден куп CAD-базирани рендери протекоа прикажувајќи го во сета своја слава и моќ и потврдувајќи ја теоријата дека во скоро време ќе се појави Galaxy...

Наводно, Samsung го задржува истиот дизајн на Galaxy Note 8 за...

Извештаите за претстојниот Галакси 9 се прилично нејасни, но секој еден од нив додава дел од сложувалката парче по парче. Најдоцна дизајнот најверојатно нема...

Corsair лансира MP300 буџет M.2 NVMe 3D TLC NAND SSD Series

Corsair денес лансираше нова серија SSD под нивниот бренд. MP300 има повеќе буџетска припадност, нуди брзо NVMe решение (што Corsair вели дека е до...

Nvidia стартува значителен развој во роботската индустрија!

Познатата компанија Nvidia досега играше интегрална улога во скорешната AI ренесанса, со овозможување на процесори што многу моќно влијаат во полето на истражување и...

Интел го лансира Optane 905P во M.2-22110 форм-фактор

Интел го лансираше Optane 905P SSD во попрактичниот форм-фактор M.2-22110 (110 mm), следејќи го раното мајско лансирање во форм-факторот со додадена картичка (AIC). Овие...
177FollowersFollow

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВИ