Гејминг

Red Dead Redemption 2 ќе излезе за PC?

Rockstar иако нема официјално најавено дали Red Dead Redemption 2 ќе излезе за PC, еден од девелоперите кој моментално работи на играта во наведените...

Steam Link | Компјутерски игри на вашиот андроид уред?

Што е Steam Link? Steam Link е апликација која ви овозможува играње на игрите од вашата Steam библиотека на друг уред.Оргиналниот Steam Link е физички...

Bethesda ја објави Fallout 76 со нов тизер трејлер

После цел ден од шпекулации и по што се чинеше како беsкрајно чекање на Twitch преку ноќ најновиот дел во серијата Fallout е најавен како...

Најавена новата World War 3 со battle royale

Создавачот на Get Even, Farm 51 најави нова FPS игра со сериозен и реален фокус наречена World War 3. Во еден режим е како...

Samsung најави 32GB 10nm-класа DDR4 SoDIMMs за гејминг лаптопи

Samsung објави производство на нова 32GB DDR4 меморија дизајнирана за лаптопи изградени на 10nm-класа јазол. Новите модули доаѓаат по неколку месеци испорака на десктоп...

Прикажани системските барања на Battlefield V

Минималните барања за компјутерски систем за Battlefield V се откриени скоро пет месеци пред да излезе играта, благодарение на листата на официјалната продавница на...

PUBG Corp поднесе тужба против Epic Games

PUBG Corp поднесе тужба против Epic Games за кршење на авторските права, според извештајот на Korea Times. Корејската PUBG Corp ја поднесе судската забрана...

We Happy Few е забранета во Австралија

We Happy Few е игра во која жителите на градот, кои сакаа да ја заборават војната, почнаа да конзумираат халуциногена дрога позната како "Радоста",...

Battlefield V | WWII и бесплатно DLC

Новата Battlefield го враќа серијалот каде што се започна, Втората светска војна. https://www.youtube.com/watch?v=fb1MR85XFOc Нормално со враќањето назад се враќаат и класичните мултиплеер модови како Majority rule conquest,...

SONY PS5 НОВОСТ – Ќе се базира на ZEN?

Sony работи на AMD Ryzen LLVM компајлерот  - најверојатно за PlayStation 5 LLVM - Еден од експертите за компајлери на Sony презеде некои работи за...
177FollowersFollow

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВИ