Хардвер

AMD со “Heavy Metal” видео тизер за новиот 32 јадрен Threadripper

AMD е блиску до лансирањето на новиот Threadripper процесор, новиот хај-енд Threadripper има 32 јадрa и 64 "thread-а" и е дел од втората генерација...

Corsair го најави новиот Vengeance Pro RGB | DDR-4000 и 10...

https://www.youtube.com/watch?v=nujuAnZ9K50 Во понеделникот Corsair ги најави новите RGB рам мемории за ентузијасти и модери. Vengeance RGB Pro DDR4 има брзина од 4000 MHz и користи нов...

Corsair лансира MP300 буџет M.2 NVMe 3D TLC NAND SSD Series

Corsair денес лансираше нова серија SSD под нивниот бренд. MP300 има повеќе буџетска припадност, нуди брзо NVMe решение (што Corsair вели дека е до...

Интел го лансира Optane 905P во M.2-22110 форм-фактор

Интел го лансираше Optane 905P SSD во попрактичниот форм-фактор M.2-22110 (110 mm), следејќи го раното мајско лансирање во форм-факторот со додадена картичка (AIC). Овие...

Intel го претстави HEDT процесор со 28 јадра/56 нишки

Тоа беше само прашање на време пред Интел да дојде до крајот на платформата "Skylake-X" во клиентскиот сегмент, со тоа што својот "Skylake XCC"...

Intel најавува Core i7-8086K шест јадрен процесор

Интел денес го објави шест-јадрениот процесор Core i7-8086K на LGA1151 (v2) сокет, компатибилен со чипсетот од 300 серии матични.Со овој процесор се одбележува 40...

Antec влегува во пазарот на меморија со Antec Memory Brand

Додека Corsair започна како мемориски производител и се разгрануваше во случаи и напојувања, Antec ја презема спротивната насока, започнувајќи како случај и производител на...

Qualcomm Snapdragon 1000 чип може да се бори против Intel на...

Вчера слушнавме дека Qualcomm гради Snapdragon 850 чипсет за ARM-лаптопи со Windows 10, но нема да застане таму. Компанијата бара да вработи луѓе да...

Qualcomm работи на Snapdragon 850 чипсети за Windows компјутери

Qualcomm соработуваше со Microsoft за да добие официјална поддршка за Windows 10 за Snapdragon 835, која беше проширена на Snapdragon 845 чип една година...

MSI ги најави новите Pro 24X Series All-In-One десктоп компјутери

MSI еден од најпознатите брендови во гејминг и десктоп индустријата ги најави новите All-In-One Pro 24X Series компјутери со неверојатна тенок дизајн од само...
177FollowersFollow

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВИ