Мобилни

Asus Zenfone 5z ќе започне со продажба подоцна оваа недела

Asus Zenfone 5z, кој беше представен официјално во февруари оваа година за време на Мобилниот светски конгрес (MWC) конечно доаѓа на пазарот. Според твитот...

Snapdragon 680 забележан НА Geekbench, може да биде 2 + 4...

Раните индикации се дека Snapdragon 710 е хит за производители на мобилни телефони, но Qualcomm има повеќе чипови кои сакаат да ги представат. Snapdragon...

Samsung Galaxy Note9 дизајнот протечен низ CAD-базирани матријали и видео

Еден куп CAD-базирани рендери протекоа прикажувајќи го во сета своја слава и моќ и потврдувајќи ја теоријата дека во скоро време ќе се појави Galaxy...

Наводно, Samsung го задржува истиот дизајн на Galaxy Note 8 за...

Извештаите за претстојниот Галакси 9 се прилично нејасни, но секој еден од нив додава дел од сложувалката парче по парче. Најдоцна дизајнот најверојатно нема...

Vivo започнува со продажба на Y83 во Индија, достапен преку оffline...

Vivo го започна лансирањето на Y83 во Индија, телефонот што го лансираше во Кина минатата недела. Y83 е со цена од INR 14.990 (225...

Samsung Galaxy S7 и S7 Edge добиваат Oreo ажурирање во Шведска

Android Oreo промоцијата на најновиот фирмвер за постарите Galaxy S7 / S7 Edge ja  достигна Шведска и, најверојатно, ќе почне да се појавува и...

Nokia 2 добива Аndroid Oreo во Jуни

Nokia објави дека Nokia2 телефон од ниската класа ќе го добие Android 8.1 Oreo ажурирањето во јуни. Nokia 2 е последниот уред кој ќе се...

Samsung Galaxy Note 9 можно е да добие варијанта од 8GB...

Според новите гласини, Samsung може да понуди Galaxy Note 9 варијанта со 8GB RAM и 512GB внатрешна меморија. Гласините доаѓаат од Ice Universe, кој...

Apple знаеле дека Iphone 6 и 6s ќе се виткаат?

Информациите содржани во внатрешните документи на "Apple", поднесени под печат во "Class Action Lawsuit", покажуваат дека "Apple" знаеле дека iPhone 6 и 6 Plus...

LG G6 добива Oreo надградба за во Европа

Oreo за LG G6 почна да излегува кон крајот на минатиот месец, а Кореја стана основа за тестирање на системот. Се помина добро, се...
177FollowersFollow

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВИ