Наука

Почина астронаутот Алан Бин

Астронаутот на НАСА, Алан Бин починал на 86 годишна возраст на 26-ти мај. Семејството на астронаутот изјави дека Бин заболил и починал при семејно...

General Morots испечатува 3D делови за електрични возила

General Motors објави дека, заедно со дизајнерската компанија Autodesk Inc, создава лесни 3D делови кои ќе им помогне да го исполнат својот амбициозен план...

Австралија формира своја вселенска агенција

Австралија конечно ја добива својата сопствена вселенска агенција. По неколкумесечни разговори, сојузната влада одлучи дека е време да дојде на ниво со другите развиени...
177FollowersFollow

ПОПУЛАРНО

НАЈНОВИ