Извештаите за претстојниот Галакси 9 се прилично нејасни, но секој еден од нив додава дел од сложувалката парче по парче. Најдоцна дизајнот најверојатно нема многу да се промени.

Според следниов screenshoot може да се види дека дизајнот не е многу променет.

Според истиот пронаоѓач кој го донесе заштитниот0 стакло на Galaxy Note 9, откривајќи го предниот дизајн, знаеме дека имаме солидна потврда дека целокупниот изглед нема да биде многу различен од Note 8. Наводно, ова е поради тоа што компанијата бара да заштеди на некои трошоци за производство и има смисла само со гледање на Галакси S8 / S8 + и Галакси S9 / S9 + наредени рамо до рамо – видовме многу мали промени во одделот за дизајн.

Се вели дека Самсунг направи промена во дизајнот во последен момент, што го поттикна датумот на лансирање две недели подоцна, но тоа е само мала промена во дебелината на стаклото, што всушност не значи толку многу во реалниот живот.

Сепак, ова не значи дека телефонот нема да донесе други одлични функции освен дизајнот од 2017 година од Note8. Очекуваме подобрено поставување на камерата на задната и предната, попрецизна ирис скенер и, се разбира, помоќен Exynos 9810 чипсет.

Во секој случај, ако последната информација е точна, уредот ќе се појави на улиците на 9 август.

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внеси го коментарот
Внеси го твоето име тука