Еден куп CAD-базирани рендери протекоа прикажувајќи го во сета своја слава и моќ и потврдувајќи ја теоријата дека во скоро време ќе се појави Galaxy Note 9.
Од предната страна дефинитивно изгледа дека не се разликува од Note 8, но тоа не е многу изненадувачки – истото може да се каже за Galaxy S9 и S9 + во споредба со нивните претходници.

На задната страна, Galaxy Note 9 добива поцврста позиција за скенер на отпечатоци од прстите, но не е зафатена на истиот дел како двојните камери како што видовме кај S9+. Наместо тоа, тоа непријатно седи под хоризонталниот дел на камерите, и уште еднаш е сосема мал без добра причина.

Како и да е, барем тој е на вистинското место овојпат. О, и ако очекувате сензор за под-дисплеј, оваа година, тоа не се случува.

Димензиите на Note 9 се вели дека се 161.9 x 76.3 x 8.8 mm, што значи дека е малку пократк, поширок и подебел од Note8. Големината на екранот треба да остане приближно иста, околу 6,3 инчи, што и да значи. Зголемената ширина не сугерира дека се користи маргинално поголем панел, но ќе видиме.

Добрата вест е дека дополнителната дебелина значи дека таму ќе има многу поголема батерија, имено која најверојатно би изнесувала 3.850 mAh – многу далеку од мизерната 3.300 mAh батерија на Note 8. Системот за камера најверојатно ќе биде идентичен со она што се наоѓа во S9 +, опциите на чипсетот и RAM меморијата исто така. Но, Note 9 ќе доаѓа со S Pen, не заборавајте го тоа.

За крај видеото од ексклузивните рендери на Samsung Galaxy Note9.

 

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внеси го коментарот
Внеси го твоето име тука